Jógové pobyty

Jógový pobyt v Lozicích 

podzim 2020 


čtvrtek až neděle 15. 10.-18. 10. 2020

Pro "nahlédnutí" program a plakát jógového pobytu podzim 2019

Druhý listopadový víkend, energeticky silný, v němž dorůstající Měsíc (v Rybách a Beranu) směřuje k úplňku (v Býku 12. 11. 2019), je naším časem vedoucím ke zpomalení, zvědomnění a zkvalitnění prožitku.

Je dobou setkání sebe-vědomých žen, které vnímají kolo roku v jeho proměnách a cítí, že po čase nadvlády dne a Světla, plodnosti a hojnosti léta a babího podzimu, přichází energie hutnější, pomalejší, klidnější.

Z pohledu ročních období jsme již zanořeny hluboce v podzimu, v dnech podušičkových, v nichž narůstá podíl tmy na úkor světla. Dle TČM je dominující částí dne večer, zastupujícím elementem Kov, z orgánů pak plíce a tlusté střevo, jež se pojí s emocí smutku, který je přirozenou součástí blížícího se završení dalšího kola roku v našich životech. Energie čchi QI se stahuje dovnitř a dolů. Ve stravě je element Kovu vyjádřen ostrou chutí, která rozproudí energii v organizmu. 

Výživnou půdou pro zpomalení, zakořenění a vnímání sebe samých nám je překrásné prostředí usedlosti Lozice, kde život přirozeně plyne v harmonii s energií okolní přírody. Lozičtí se svými dětmi jsou nám laskavými průvodci, inspirací pro bytí v souladu a tvoří pro nás výtečnou domácí vegetariánskou stravu ze statku. My se sytíme navzájem v laskavé a podporující skupině žen a náš záměr utváří denní jógová praxe, meditace a rituály zaměřené hojně dle elementu Kovu na očistu (plíce, tlusté střevo, na mentální a energetickou očistu, odložení všeho, co pro nás pozbývá v závěru cyklu význam, a vytváří tak prostor pro semínko "nového nádechu a směřování", jež zasazeno nyní, vyklíčí v pravý čas .

Jógový program 

Čítá šest lekcí jógy v délce 75-120 minut (úvodní teoretický vstup, jógová praxe - vycházející z čakra jógy, vinyasa jógy, integrující princip jang a jin, jógovou terapii, po ní relaxace, meditace či rituál a také doznění, reflexe po praxi).

čtvrtek 17:30-19:00 h Jang/jin praxe zaměřená na prožití si přechodu z dynamické pulzace léta do pomalosti a až nehybnosti podzimu/zimy. Spojíme aktivní jangovou část zahrnující energii ohně, tepla, vědomý pohyb napojený na dech s pasivní jinovou částí lekce, v níž nám půjde o procítění našich fyzických, mentálních, energetických procesů v zastavení, nehybnosti a setrvání. Zakusíme, že právě ve spočinutí a klidu vzniká pohyb a energie, "jarní znovuzrození". 

pátek 7:45-9:00 h Vědomá "wake-up" praxe - se zřetelem na kvalitu a jemnost v přístupu k sobě, v duchu kréda "méně je více" se po úvodním usebrání, praxi pránájámy (vědomého řízení toku dechu a energie) pustíme do rozpohybování těla a zaměříme se na principy vědomého a pro tělo blahodárného pohybu. Cílem praxe je "Být u toho" a chtít "Být u toho" nejen na podložce, ale v každém momentě života

V páteční dopoledne máme možnost (dobrovolné :)) nahlédnout pod pokličku výroby domácího kozího sýra, neboť Lozičtí jsou mistry svého oboru. Můžeme být zasvěcené také do tajů pečení kváskového chleba, který je z lozické pece nepřekonatelný. Denisa se s námi podělí o tipy, jak na něj. 

pátek 17:00-18:30 h Vinyasa jóga - vinyasa znamená vědomý a s dechem propojený pohyb. Po ranním zvědomění těla, navázání kontaktu s ním poplyneme nyní z pozice do pozice a naším průvodcem bude dech. V praxi nám půjde o posílení vnímání svých kořenů, chodidel, nohou, dále tzv. bandh. Toho, co v nás nás drží pevně na Zemi, podpírá na cestě Životem, avšak nebrání nám v pohybu (téma první a druhé čakry). Klíčové otázky jsou: Jak mohu dát podporu sama sobě? Kde se cítím pevná a silná? Umím být silná a současně uvolněná? Kdy má síla přechází v křeč a urputnost? A proč?

sobota 7:45-9:00 h Ranní jemná praxe zaměřená na jednobodovou koncentraci, přijetí svého JÁ skrze svůj hlas. HMMM meditace. "Už vím, kde sídlí má vnitřní síla a stabilita. Je se mnou a já si dovoluji být tak, jak jsem. Znít tak, jak právě jsem. Přijímám svůj hlas a to, co říká." (Dechová cvičení, vědomý jemný pohyb, mantry, HMMM meditace pro prohloubení energetického cítění).

Po snídani až do večerní lekce máme volno. Můžeme se toulat přírodou v okolí (tipy včetně map pro nás mají Lozičtí), nebo se vydat na výlet např. do Smetanovy Litomyšle Dle libosti ženy spolu do přírody nebo za kulturou :)

sobota 17:30-19:00 h "Můžeš vše, co chceš." Práce s obrazy a vizualizací (nejen) v jógové praxi. Vizualizace, obrazotvornost jsou spjaté s vyššími čakrami, mozkovými centry. Nemožné je jen to, co sama za nemožné považuješ . Co je nemožné pro Tebe, nemusí být pro druhé a naopak. V praxi vyzkoušíme, jak funguje představa. Jak myšlenka, obraz předchází samotnému pohybu. Jak jsou silné. Jak funguje manifestace skrze sestupný proud čaker. Jak funguje "mapa snů". 

neděle 10:00-12:00 Hormonální jógová terapie pro ženy - Jak zevnitř tvořit energii a podpořit jí svou Ženu. Podle zkušeností Vás účastnic buď "ochutnávka" či souvislá praxe HJT. Projdeme základní techniky HJT, zahřívací cviky, (vybrané) cviky každodenní sestavy, zregenerujeme v jóga nidře (jógová relaxace spojená s vizualizací).

Oba večery je možnost setkat se v kruhu, pobýt, sdílet, tvořit tam. Já tam budu :)

Jógový pobyt je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti. 

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, psychické potíže, epilepsie, nádorová onemocnění ve fázi léčby, hypertenze a s ní spojené potíže.

Cena 4 990,- Kč je pro 1 osobu, zahrnuje ubytování v originálních a vkusně řešených ložnicích usedlosti po 10 a 6 lůžkách, jógový program, výtečnou domácí vegetariánskou stravu (čtvrtek večeře, pátek plná penze, sobota polopenze, neděle snídaně a oběd).

Rezervace na pobyt dole na stránce.  

Rezervace nabývá platnosti po odeslání formuláře na webových stránkách a složení kurzovného do 7 dnů od potvrzení přihlášení účastníka a zaslání platebních údajů. Přihlášením na pobyt a složením kurzovného účastník vyjadřuje souhlas se Storno podmínkami a stvrzuje, že se seznámil s výše uvedenými kontraindikacemi. Případné zdravotní problémy a nejasnosti konzultoval s lektorkou a má osobní zodpovědnosti za svůj zdravotní stav.  

Cca týden před pobytem obdrží všichni přihlášení koordinační email (bude možné domluvit se na spolujízdě). 

Změna programu je vyhrazena.