Jógové pobyty

Jógové pobyty v Lozicích 

podzim 2019 a jaro 2020


Těším se na Vás a magické prostředí Lozic v listopadu 2019 (ČT-NE 7.-10. 11.) a dubnu 2020 (ČT-NE 23.-26. 4.)  Program podzimního pobytu tvořím a ladím, během letních měsíců zveřejním. Prozatím pro Vaši představu tu nechávám program letošních jarních Lozic. Přeji nádherné léto :)

čtvrtek až neděle 25. 4.-28.4. 

Poslední dubnový víkend, energeticky silný, spadající v roce 2019 mezi čas povelikonoční (symbolika znovuzrození) a tzv. Beltaine (filipojakubská noc a následný První máj, den lásky, zamilovaných, oba spojené se symboly plodnosti), bude naším časem. 

Časem setkání sebe-vědomých žen, které vnímají kolo roku v jeho proměnách a cítí, že po dlouhém čase zimy a spánku, je nyní v rozpuku jara správná chvíle pro nový začátek, nové vykročení. Pojďme odložit "zimní kabáty", procitnout do barev a vůní, nadechnout se svěžího jarního vzduchu a probudit v sobě energii a svůj skutečný potenciál. 

Výživnou jarní půdou nám bude překrásné prostředí usedlosti Lozice a okolní přírody, jógová praxe zaměřená na rozpohybování a očistu (nejen) těla po zimní nehybnosti a hutnosti, na zažehnutí vnitřního ohně a vzestup energie, dále výtečná domácí vegetariánská strava ze statku a především laskavá a podporující skupina nás všech, v níž zmizí všechny role a můžeme být tou JEDINOU A NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, z níž vše vychází, ŽENOU.

Jógový program 

Čítá šest lekcí jógy v délce 75-120 minut (úvodní teoretický vstup, jógová praxe - vycházející z čakra jógy, vinyasa jógy, integrující princip jang a jin, jógovou terapii - a doznění, reflexe po praxi).

čtvrtek 17:30-19:00 h Jin/jang praxe zaměřená na prožití si Probuzení se ze zimního spánku (propojíme pasivní jinovou část lekce, v níž nám půjde o procítění zastavení, nehybnosti, setrvání, z nichž vzniká pohyb a energie. Tuto energii následně využijeme a pohyb a dynamiku rozvineme v aktivní jangové části praxe.

pátek 7:45-9:00 h Vědomá praxe pozdravů slunce - se zřetelem na kvalitu a v duchu kréda "méně je více" se po úvodním, jemném rozpohybování těla zaměříme na principy vědomého a správného pohybu v Súrja Namaskár (Pozdrav Slunci) a Pozdrav Slunci prožijeme jako poděkování Slunci za jeho sílící energii pro naši obnovu, nové zrození, probuzení, teplo a růst.

V páteční dopoledne máme možnost (dobrovolné :)) nahlédnout pod pokličku, rozproudit svou kreativitu - podílet se na výrobě domácího kozího sýra, neboť Lozičtí jsou mistry svého oboru. Odpoledne pak můžeme být zasvěcené do tajů pečení kváskového chleba, který je z lozické pece nepřekonatelný. Denisa se s námi podělí o tipy, jak na něj. 

pátek 17:00-18:30 h Vinyasa jóga - vinyasa znamená vědomý a s dechem propojený pohyb. Z pozice poplyneme do pozice a naším průvodcem bude dech. Jde nám o zažehnutí jiskry, plamínku uvnitř, z nějž se rozhoří náš vnitřní oheň, který pálí a  oprostí nás od nepotřebného minulého a dá nám teplo a sílu jít směrem, který si zvolíme. Prostřednictvím rotací, dechových technik kapalabháti, bhastika podpoříme trávení a 3. čakru.

sobota 7:45-9:00 h Ranní wake-up jóga s relaxací zaměřená - poté co jsme spálily - na naši Otevřenost (dechová cvičení, vědomý jemný pohyb, dech v pozicích, energetické cítění, relaxace a meditace).

Po snídani až do večerní lekce máme volno. To aby naše "Otevřené oči" mohly spatřit nádhery probuzené Přírody v okolí, nebo se kochaly např. Smetanovou Litomyšlí. Dle libosti ženy spolu do přírody nebo za kulturou :)

sobota 17:30-19:00 h Obrátit se (svět) vzhůru nohama. Dosud v jógové praxi - probudily jsme se ze zimy do jara, poděkovaly za životadárnou sílu Slunce, zažehly ji jakožto ohěň v sobě a spálily jsme nepotřebné, probudily jsme v sobě Otevřenost, aby mohlo přijít nové, a s principem Otevřenosti v sobě, zakusíme novou pesrpektivu - obrácený pohled v obrácených pozicích. Půjdeme postupně, třeba až k tomu, že nás udrží hlava a ruce :) A povíme si taky, jak to naše tělo, mysl, duši blaží.

neděle 10:00-12:00 Hormonální jógová terapie pro ženy - Jak zevnitř tvořit energii a podpořit jí svou Ženu. Podle zkušeností Vás účastnic buď "ochutnávka" či souvislá praxe HJT. Projdeme základní techniky HJT, zahřívací cviky, (vybrané) cviky každodenní sestavy, zregenerujeme v jóga nidře (jógová relaxace spojená s vizualizací).

Oba večery je možnost setkat se v kruhu, pobýt, sdílet. Já tam budu :)

Jógový pobyt je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti. 

Kontraindikace: těhotenství a šestinedělí, psychické potíže, epilepsie, nádorová onemocnění ve fázi léčby, hypertenze a s ní spojené potíže.

Cena 4 990,- Kč je pro 1 osobu, zahrnuje ubytování v originálních a vkusně řešených ložnicích usedlosti po 10 a 6 lůžkách, jógový program, výtečnou domácí vegetariánskou stravu (čtvrtek večeře, pátek plná penze, sobota polopenze, neděle snídaně a oběd).

Rezervace na pobyt dole na stránce.  

Rezervace nabývá platnosti po odeslání formuláře na webových stránkách a složení kurzovného do 7 dnů od potvrzení přihlášení účastníka a zaslání platebních údajů. Přihlášením na pobyt a složením kurzovného účastník vyjadřuje souhlas se Storno podmínkami a stvrzuje, že se seznámil s výše uvedenými kontraindikacemi. Případné zdravotní problémy a nejasnosti konzultoval s lektorkou a má osobní zodpovědnosti za svůj zdravotní stav.  

Cca týden před pobytem obdrží všichni přihlášení koordinační email (bude možné domluvit se na spolujízdě). 

Změna programu je vyhrazena.